Visą gruodžio mėnesį besitęsiantis Adventas – laukimo metas, kai laukiame pačios gražiausios šventės – šv. Kalėdų. Adventas apipintas įvairiausiais mitais, jam priskiriama nemažai tradicijų, kurios yra įstabiai gražios. Labai svarbu, kad metų šventės laukimo prasmę suprastų vaikai.
    Taigi, gruodžio 15 d., penktadienį, Žaslių ikimokyklinukai atvyko į Žaslių pagrindinės mokyklos biblioteką, kurioje įvyko edukacinis advento rytmetys. Renginį vedė muzikos mokytoja Daiva Vitienė ir bibliotekininkė Dalia Ramonienė. Vaikų dėmesį patraukė edukacijai papuošta bibliotekos aplinka. Mokytoja Daiva vaikams papasako apie prosenelių veiklą advento metu, apie adventinius papročius, tradicijas. Vaikai noriai atsakinėjo į mokytojos pateiktus klausimus apie artėjančias šventes.
Ypač linksmai vaikai pasitiko „kalbančius gyvulėlius“, kuriais pavirto renginio vedėjos. Kartu visi dainavo adventines dainas, patys pritarė įvairiais muzikos instrumentais. Pasilinksminę vaikai noriai ėmėsi meninės veiklos – siūlais puošė medinius šauktelius bei kūrė kalėdinius angelus. Po kūrybinės veiklos mažieji susibūrė prie vaišių stalo, kurį patys ir pasidengė. Vaikams labai patiko Kūčių vakaro burtai bei adventinis žaidimas.
    Renginio pabaigoje direktorė Asta Malakauskienė vaikams įteikė dovanų.
    Gražiausi padėkos žodžiai muzikos mokytojai Daivai Vitienei, bibliotekininkei Daliai Ramonienei ir direktorei Astai Malakauskienei.