2023 m. Gruodžio 18 dieną Žaslių pagrindinės mokyklos antros klasės mokiniai kartu su mokytoju Stanislav Chveduk ir mokytojo padėjėja Rima Kareckiene lankėsi Žaslių tradicinių amatų centre. Ten vaikai susipažino su tradiciniu, vietiniu, Kaišiadorių krašto kūčiukų gaminimo būdu. Mažieji išmoko žaidimų, kuriuos nuo seno lietuviai žaidžia sėdėdami prie Kūčių stalo, aptarė dvylikos patiekalų reikšmę, susipažino su senovine krosnimi, ją apžiūrėjo, sužinojo, kaip ji veikia, kokia temperatūra tinka kūčiukams iškepti.
    Vaikai patys minkė tešlą, pjaustė į mažus gabalėlius, ruošė kepimui, pasidžiaugė rezultatu – pagamintais kūčiukais, o galiausiai žaidė žaidimą, kurio metu juos reikėjo ir suskaičiuoti: sužinojo, ką reiškia porinių ir neporinių kūčiukų burtas – laimingi arba ne visai laimingi ateinantys metai.
    Labai praturtėję, kupini įspūdžių, išmokę pamoką apie vietos istoriją, Šv. Kalėdų išvakarių papročius, grįžo į mokyklą, o pačių pagamintais kepiniai vaišino ir namiškius.
    Dėkojame šauniajam Žaslių tradicinių amatų centrui už šiltą priėmimą, Nijolei Adukonienei – už įdomią ir nuotaikingą kūčiukų gaminimo edukaciją.

Mokytojas Stanislav Chveduk

Dabar svetainėje 16 svečių ir narių nėra