Visoje Lietuvoje minimos Europos paveldo dienos kvietė pažinti ir pramogauti. Rugsėjo 20 d. Žaslių pagrindinės mokyklos 5-6 klasių mokiniai kartu su mokytoja Daiva Vitiene leidosi į edukacinę žinių ir naujų potyrių kupiną kelionę ir taip paminėjo Europos paveldo dieną. Kelionė prasidėjo edukaciniu užsiėmimu „Žaslių krašto tradicijos ir papročiai“, kurio metu mokiniai susipažino su Žaslių krašto tradicijų svarba, aptarė etnokultūrinio ugdymo aktualijas, pasidalino turimomis žiniomis. Vėliau buvo lankomos ir fotografuojamos Žaslių miestelio vietos, kur vyko ir vyksta įvairios Žaslių miestelio tradicinės šventės. Kadangi mūsų mokyklos mokiniai daug koncertuoja mokykloje ir už jos ribų, tai visose aplankytose vietose jie dar ir pašoko, ir padainavo. Buvo smagu stebėti mokinių greitai paruoštus mini pasirodymus. Toliau keliaudami po miestelį ieškojome, tyrinėjome, fotografavome ir piešėme išskirtinius Žaslių senamiesčio architektūros pastatus. Mokinių darbai lapkričio mėnesį bus eksponuojami Žaslių mokykloje. Taip tyrinėdami senuosius pastatus atkeliavome į Žaslių kultūros ir tradicinių amatų centrą, kur mūsų laukė kvapni ir karšta žolelių arbata, ją paruošė Tradicinių amatų centro veiklų organizatorė Ilona Grabijolienė. Pasivaišinome, pašokome įvairius Žaslių krašto žaidimus ir ratelius, juos pristatė ir mokė mokytoja Daiva Vitienė. Vėliau kartu su Žaslių kultūros ir amatų centro darbuotojais išvykome pažinti ir tyrinėti ypatingus Žaslių apylinkių akmenis. Ekskursiją mums vedė ir lankytinas vietas pristatė kultūrinių renginių organizatorė Valė Kurgonienė. Didelį įspūdį paliko Totoriškių akmuo ir įdomus pasakojimas apie jį. Laukagalyje ne tik pamatėme ir tyrinėjome vieną iš įspūdingiausių mitologinių akmenų Lietuvoje su dubenėliais ir grioveliais, bet ir klausėmės Valės Kurgonienės pasakojamų legendų, grožėjomės rudeniškais gamtos peizažais. Bet labiausiai mums patiko..... Žaslių akmuo, kurį ilgiausiai tyrinėjome: ieškojome, valėme, skaičiavome kryžius, aiškinomės jų atsiradimą. Kultūros paveldo objektus mes matome kiekvieną dieną, o juos tyrinėdami – „skaitome“ savo tėvų, senelių, prosenelių ar senų senovėje gyvenusių žmonių istoriją, suvokiame savo kilmę ir ištakas. Smagi ir kupina naujų potyrių kelionė baigėsi. Tai buvo puiki proga dalyvauti, pamatyti, išgirsti, sužinoti, prisiliesti, pajausti, paskanauti ir net užuosti. Tikiuosi, kad ši diena padėjo atrasti, galbūt kai kam dar neatrastą, kultūros paveldą. Ačiū mūsų parteriams iš Žaslių kultūros ir amatų centro: direktorei Raselei Ščerbavičienei, kultūrinių renginių organizatorei Valei Kurgonienei ir tradicinių amatų centro veiklų koordinatorei ir organizatorei Ilonai Grabijolienei.

5- 6 klasių auklėtoja Daiva Vitienė

Dabar svetainėje 139 svečiai ir narių nėra