Biblioteka – erdvė, kurioje galima ne tik skaityti, mokytis, tobulėti, bet ir kurti, bendrauti, tyrinėti, ieškoti netradicinės veiklos formų. Rugsėjo 17-26 d. Žaslių pagrindinės mokyklos bibliotekoje 5 – 10 klasių mokiniams vyko netradicinės integruotos muzikos pamokos, skirtos kompozitoriaus ir dailininko Mikalojaus Konstantino Čiurlionio 144-osioms gimimo metinėms paminėti. Pasiskirstę į grupes, mokiniai turėjo surasti kuo daugiau įvairios informacijos apie šio genijaus gyvenimą, tyrinėti M. K. Čiurlionio kūrybą, atlikti įvairias muzikines, dailės ir literatūros užduotis, viską meniškai pateikti, pristatyti ir pasveikinti M. K. Čiurlionį su gimtadieniu. Šios netradicinės veiklos metu mokiniai galėjo tyrinėti ir suprasti savo pojūčius, suvokti naują informaciją kitose erdvėse, lavinti vaizduotę, ugdyti kritinį ir kūrybinį mąstymą. Dirbdami grupėse moksleiviai mokėsi bendrauti ir bendradarbiauti, tobulino vaizdinės raiškos įgūdžius, mokėsi ieškoti įvairių kompozicinių sprendimų, lavino muzikinius bei interpretavimo gebėjimus. Taip pat ugdė asmenines ir socialines vertybines nuostatas, kūrybiškumą, gebėjimą dirbti komandoje, Apibendrindami netradicinių integruotų pamokų rezultatus, mokiniai pastebėjo, jog laikas prabėgo labai greitai, buvo įdomu dalyvauti įvairiose veiklose. Dirbdami grupėse vaikai patyrė daug gražių akimirkų, buvo tolerantiški vertindami kitų darbus, turėjo galimybę pamatyti Mikalojų Konstantiną Čiurlionį kitomis akimis.

Mokytoja Daiva Vitienė

Dabar svetainėje 192 svečiai ir narių nėra