Ankstyvą lapkričio 16 dienos rytą Kaišiadorių r. Žaslių pagrindinės mokyklos pradinukai išvyko į Mažąją Lietuvą. Šioje kelionėje juos lydėjo mokytojos Laimutė Dekienė, Odilija Juzukonienė ir Aušra Samoškaitė. Pažintis su šiuo kraštu prasidėjo Šilutėje. Hugo Šojaus muziejuje mokiniai susipažino su pašto atsiradimo istorija, rašė senovinį atvirlaiškį plunksnakočiu, gotišku šriftu, paruošė jį siuntimui. Vėliau kopėme į Rambyno kalną.
    Lankėmės Bitėnų kapinaitėse, kurias, kaip mokytoja Laimutė pasakojo, iki 1991 m. medžiais ir krūmais apaugusias žinojo tik vietos gyventojai. Nuo kelio į jas veda siauras takelis, kurio pabaigoje, ant kalvelės yra Vydūno amžino poilsio vieta.
    Pabuvojome ir prie Nemuno pastatytoje Panemunės pilyje. Čia gidė mus supažindino su šios pilies istorija, dalyvavome „lobio paieškoje“.
    Kelionę tęsėme toliau ir trumpam sustojome prie Raudonės pilies. Apie šią pilį papasakojo mokytoja Aušra.
    Jau sutemus atvykome į Veliuoną. Čia mokytoja Odilija mums papasakojo gražių legendų ir padavimų apie šią vietovę.
    Tad pabuvoję Mažojoje Lietuvoje, susipažinę su to krašto istorija, prisiklausę legendų, jau visai sutemus grįžome namo.

Pradinių klasių mokytoja Aušra Samoškaitė

Dabar svetainėje 115 svečių ir narių nėra