Kaišiadorių r. Žaslių pagrindinės mokyklos mokiniams nepamokinės ugdomosios veiklos jau yra įprastas dalykas. Šiais mokslo metais jų suplanuota daug.
Pati pirmoji – „Kas upelyje gyvena?“, kuri vyko prie Neries upės rugsėjo 23 d. PUG, 1–4 klasių mokiniai ir jų mokytojai A. Mikulienė, J. Rasiulienė, R. Aleksėjūnienė, L. Dekienė, S. Chveduk, O. Juzukonienė net 3 geltonaisiais mokyklos autobusais nuvyko į Padalius, prie vienintelio Lietuvoje upės srove varomo kelto. Ir čia veikla prasidėjo.
    Mokiniai aptarė transporto priemones, plaukė Padalių keltu, sužinojo jo istoriją. Kitoje upės pusėje diena prabėgo greitai, nes mokiniai matavo vandens temperatūrą, dėliojo upės maketą, nurodydami, ištakas, vagą, intakus, žiotis. Pasistiprinę mamų paruoštais sumuštiniais, minė mįslės apie upes, ežerus, vandenų gyventojus, prisiminė Lietuvos vandenyse gyvenančių žuvų pavadinimus, rinko žoles, akmenėlius, kriaukles ir pasigamino „Upės kvapą“. Mokytojas Stanislovas pademonstravo kaip įvairiais daiktais ir naftos produktais užteršiami vandenys. Mokiniai prisiminė vandens apytakos ratą, lankstė laivelius, išmatavo Neries vagos gylį.
    Veiklą mokiniai baigė dienos refleksija.
Informaciją pateikė O. Juzukonienė.