Patirtinis ugdymas ir edukacinės išvykos mokiniams labai patinka ir suteikia daug kompetencijų, todėl Kaišiadorių r. Žaslių pagrindinės mokyklos mokiniams stengiamasi organizuoti kuo daugiau tokių veiklų.
    Birželio 4 d. 4 klasės mokiniai lankėsi Kėdainių krašto muziejuje. Čia mokiniai „persikėlė“ į gilią senovę, susipažino su lietuvių liaudies keramikos tradicijomis ir istorija, puodžiaus amatu. Vėliau mokiniai susipažino su vienu iš autentiškų aukštaičių krašto amatų – juostų pynimu (vytinės, rištinės ir pintinės juostos), jų spalvomis, raštais, simbolika, pritaikymu kasdieniniame gyvenime, papročiais, susijusiais su tautinėmis juostomis Lietuvos kultūroje. Mokiniai ne tik susipažino, bet ir išbandė senovės amatus – išmoko pinti ir nusipynė vytinę juostą ir virveliniu būdu nusilipdė molinę taupyklę. Po šių užsiėmimų mokinių jau laukė gidė Jūratė, kuri mus pavedžiojo po įdomiausias Kėdainių senamiesčio vietas, papasakojo miesto istoriją ir aprodė škotų namus, saulės laikrodį, Radvilų sarkofagus ir kitas įdomybes.
Informaciją pateikė mokytoja Odilija Juzukonienė.