Spalio 21 d. Žaslių pagrindinės mokyklos priešmokyklinukai ir pirmokai nekantriai stoviniavo Žaslių geležinkelio stoties perone. Laukė traukinio į Lietuvos sostinę - Vilnių. Patirtinio ugdymo dienos „Vilnius – valdovų miestas“ metu vaikai susipažino su istorijos ir kultūros paveldo karalyste – Valdovų rūmų muziejaus ekspozicijomis. Sužinojo, kas yra muziejus, kokias paslaptis jis saugo, ieškojo vitrinose pasislėpusių archeologinių radinių ir bandė suprasti, ką jie mums pasakoja apie praeitį. Ar mūsų batai panašūs į tuos, kuriuos avėjo prieš 500 metų čia gyvenę žmonės? O ką jie valgė? Kaip gynėsi nuo priešų? Kaip linksminosi? O kas šiuose rūmuose gyveno ir ką čia veikė? Vaikai apžiūrėjo rūmų menes, papuoštas paslaptingais baldais ir valdovų bei didikų portretais. Menėse mokėsi nusilenkti valdovui, mergaitės išmoko daryti reveransą, mokėsi šokti diduomenės šokį pavaną, pasipuošė karūnomis ir išgirdo visokių įdomybių apie Lietuvos Didžiosios kunigaikštystės istoriją bei jos valdovus. Išsiaiškino, ką susapnavo kunigaikštis Gediminas ir kaip jo sapną išaiškino žynys Lizdeika.
    Grįžome pavargę, bet kupini įspūdžių ir geros nuotaikos!
Mokytojai A. Mikulienė ir S. Chveduk