Kovo 31d. Žaslių pagrindinės mokyklos dešimtokai aplankė Vilniuje vykusią didžiausią Lietuvoje mokymosi, žinių ir karjeros planavimo parodą „Karjera ir studijos 2023“. Čia mokiniai turėjo galimybę ne tik susipažinti su pristatomomis mokymosi programomis, bet ir išbandyti įtraukiančias veiklas, išklausyti įdomių paskaitų. Dešimtokus ypač sudomino profesinių įstaigų suorganizuoti konkursai, praktiniai užsiėmimai. Turėjo galimybes prisiliesti ir išbandyti įvairias profesijas.
    Kadangi diena buvo skirta mokslui, aplankėme Energetikos ir technikos muziejų. Didžiausią įspūdį mums paliko „Virsmo salė“. Tai yra interaktyvi ekspozicija apie žmogaus santykį su energija. „Virsmo salė“ sukurta siekiant įkvėpti domėtis mokslu, technologijomis, pristatyti tiksliuosius mokslus suprantamu ir įtraukiančiu būdu. Kiekvieną eksponatą sudaro istorinis pasakojimas ir interaktyvus iššūkis! Įvykdžius iššūkį sugeneruojame energijas, kurias verčiame energijos Kvantais, o energijos Kvantus išsikeičiame į suvenyrus ir „Virsmo salės“ inžinierinius atestatus. Įdomu, ar ne!? Mums pasisekė! Siūlome pabandyti ir jums.
Rusų kalbos mokytoja Birutė Mučinskienė