Jurginės – tai pavasario žalumos, žemdirbių, jaunimo ir arkliaganių šventė. Per Jurgines pirmą kartą išgenami gyvuliai į lauką. Balandžio 23 d. Žaslių kultūros ir amatų centro organizatoriai visus miestelio gyventojus bei svečius sukvietė į Jurginių šventę, kuri vyko Bažnyčios slėnyje. Šventėje koncertavo ir Žaslių pagrindinės mokyklos būrelis „Dainorėliai“ bei 8, 9 klasių mokiniai – Julija Kuricaitė, Ąžuolas Kareckas, Dovydas Palaitis, Vesta Malinauskaitė.
    „Jurgi geras vakars, Jurgi, paimk raktus“ – pavasariu skambančia liaudies daina Žaslių mokyklos „Dainorėliai“ pradėjo meninę programą „Sveiks, sveteli margs, Jurginių vartus atvėręs“. Jaunieji atlikėjai dainavo, žaidė liaudies žaidimus, pasakojo apie Jurginių šventę, jos papročius, piemenukų džiaugsmus, rūpesčius bei mokslus, išmoktus iš gamtos. Šventės dalyviai išgirdo įvairių patarimų, prietarų ir būrimų apie sėkmingą gyvulių ganymą. O kur dar mįslių spėliojimai, lietuvių liaudies išmintis, pasislėpusi patarlėse, priežodžiuose!
    Džiugu, kad turėjome puikią progą prisiliesti prie lietuvių liaudies lobyno. Pabaigoje visi šventės dalyviai valgė kiaušinienę su spirgučiais, vaišinosi gira. Tai buvo graži, linksma pavasario pradžios šventė. „Ir aš Jurginėse buvau, gyvulėlius ganiau, dainas dainavau, žaidimus žaidžiau, pasakas sekiau, juokus krėčiau, prakaitas per nugarą varvėjo, dūmais ir spirgais kvepėjo, su kiaušiniene liežuvį prarijau, todėl daugiau nieko nebesakau ir nerašau…“
Muzikos mokytoja Daiva Vitienė

Dabar svetainėje 17 svečių ir narių nėra