Tik nuaidėjo paskutinis skambutis Žaslių pagrindinės mokyklos pradinukams, o šiandien jau žvalūs, linksmi, energingi susirinkome į vasaros poilsio stovyklą „Judėk, pažink, atrask". Tai ir pajudėjom link Gedimino miesto, apipinto įdomiomis istorijomis, legendomis... Įkopėme į Gedimino pilies kalną, pasigrožėjome raudonais senamiesčio stogais, aukštais bažnyčių bokštais, Trijų kryžių kalnu. Nusileidome į Bernardinų sodą, kuris mena 14 amžių, džiaugėmės atkurtais senaisiais parko elementais: alpinariumu, tvenkiniu, fontanais. Pasivaikščiojome takais palei Vilnelę, pasibičiuliavome su plaukiojančiomis antytėmis... Pastovėjome ąžuolo paunksmėje, kuris skaičiuoja 500-uosius savo gyvenimo metus. Aplankėme Bernardinų bažnyčią, kuri priklauso vienuoliams bernardinams, pažvelgėme į Šv. Onos bažnyčios išlakius bokštus. Koks grožis! Siauros senamiesčio gatvelės, maži langeliai, brominiai vartai vaikams atrodė keistai (net Žasliuose gatvės platesnės ir langai dideli!?) O čia sostinė. Vilniaus Katedra! Požemiai-nematoma pastato dalis – pristato šventovės, stovinčios vienoje seniausių Vilniaus vietų istoriją, pastato kaitą. Čia vaikams buvo labai įdomu. Džiugu, kad jie klausėsi, girdėjo, domėjosi, klausinėjo. Į visus klausimus mums atsakė kaišiadorietė istorikė Alina, kuri palinkėjo vaikams mokytis, domėtis istorija ir surasti Vytauto Didžiojo palaikus. Vaikai pažadėjo!
    Šiandien mes Vilnių pamatėme tokį, su Gedimino legenda, bernardinų vienuoliais, jėzuitais, su karaliais ir karalienėm... su Vilniaus Bazilisku, kuris slepiasi požemiuose. Rytoj laukia kita diena...kiti pažinimai. Smagu būti kartu su smalsiais vaikais ir bendražygėm: Ieva, Edita, Kristina!
Mokytoja Birutė Mučinskienė