Birželio 1 dieną Žaslių pagrindinės mokyklos mokiniai su mokytoja Rita Aleksėjūniene vyko į Anykščius. Pirmiausia aplankėme Šeimyniškėlių (Vorutos) piliakalnį. Susipažinome su buvusios pilies istorija, apžiūrėjome pilies maketą, archeologinius radinius. Išbandėme rankų stiprumą šaudant iš lanko, susipažinome su kitais ano meto ypatumais. Vėliau vykome į Siauruko muziejų, dalyvavome edukacijoje, važiavome senoviniu traukiniu. Kita stotelė – Laimės žiburys. Tai antkapinis paminklas Jonui Biliūnui atminti ant Liudiškių kalvos. Ši kalva stebuklinga ir čia galima pasisemti laimės. Tiesa, trokštant, kad noras išsipildytų reikia jį sugalvoti lipant 86 pakopų laiptais Laimės žiburio link, su niekuo nesikalbėti. Tą mes ir padarėme. Toliau vykome prie Puntuko akmens. Tai antrasis pagal dydį riedulys Lietuvoje. Apžiūrėjome iškaltus Lituanicos lakūnų Stepono Dariaus ir Stasio Girėno bareljefus bei perskaitėme jų testamento žodžius lietuvių tautai. Šalia Puntuko akmens yra Medžių lajų takas. Pasivaikščiojome juo, užkopėme į apžvalgos bokštą, pasigrožėjome Šventosios upės vingiais, apžvelgėme apdainuotąjį Anykščių šilelį, tolumoje pamatėme aukščiausios Lietuvoje Šv. Mato bažnyčios bokštus. Ir dar viena stotelė – tai netoli Lajų tako ir Puntuko akmens esantis Beždžionių tiltas, kurį išdrįso pereiti ne visi. Išvyka labai džiaugėsi visi mokiniai. Tobulinome pažinimo, kultūrinę, SESG, pilietiškumo kompetencijas. Pasidžiaugėme, kad ši kelionė sutapo su Tarptautine vaikų gynimo diena, tad šauniai ją paminėjome!

Pradinio ugdymo mokytoja Rita Aleksėjūnienė