Lapkričio 16 dieną Žaslių pagrindinės mokyklos antrokai su mokytoju Stanislav Chveduk ir mokytojo padejėja Rima Kareckiene ugdėsi netradicinėje aplinkoje – Žaslių bibliotekoje.
    Bibliotekininkė Onutė Karvelienė skaitė vaikams ištrauką iš Astridos Lindgren knygos „Naujos Emilio išdaigos“. Juk Emilis iš Lionebergos linksmina savo gerbėjus įvairiausiose šalyse. Astridos sukurtas Emilio pasaulis yra tapęs Šiaurės šalių kultūros paveldo dalimi. Vaikai Emilyje bei kituose Kathulte gyvenančiuose personažuose lengvai atpažįsta save. Tai įrodė ir antrokai. Jie vienu balsu pripažino, kad esą panašūs į šį personažą.
    Aiškinomės, kokios gi yra šiaurės šalys, kur jos. Prisiminta, kur gyvena pats Kalėdų senelis – Šiaurėje, Laplandijoje. Dalyvavome trumpoje viktorinoje, atsakinėjome į klausimus. Buvo skaitoma ir kita ištrauka iš A. Lindgren knygos „Pepė Ilgakojinė“. Mokiniai piešė piešinius apie šiaurę, artėjančias šventes. Laikas bibliotekoje prabėgo labai greitai.
    Tariame ačiū mus priėmusiai bibliotekininkei Onutei Karvelienei.
    Labai turininga pamoka!
Mokytojas Stanislav Chveduk