Europos dieną Žaslių pradinukai ir priešmokyklinukai ugdėsi Europos kultūros sostinėje Kaune. Vaikai ne tik mokėsi Kauno pily, Istorinėje Prezidentūroje, M.K. Čiurlionio ir Liaudies instrumentų muziejuose, bet ir pasivaikščiojo senamiesčiu, užsuko į Arkikatedrą ir aplankė kraštiečio V. Sladkevičiaus kapą. Daugybę teigiamų emocijų sukėlė važiavimas traukiniu ir miesto autobusais, gebėjimas orientuotis skaitant informaciją. Nors visą dieną lijo, bet įspūdžiai kuo puikiausi, nes paauginom kultūrinę, kūrybiškumo, pilietiškumo, komunikavimo ir, žinoma, socialinę kompetencijas. Vaikai šauniai ir atsakingai elgėsi, išmoko daug naujų gyvenimiškų dalykų.
Mokytoja Laimutė Dekienė
 
    Gegužės 10–13 dienomis Kaišiadorių jaunimo centre „Mazgas“ vyksta 1–4 klasių kino festivalis „Augu su kinu“. Trečių ir ketvirtų klasių mokiniai iš Žaslių pagrindinės mokyklos, kartu su lydinčiais mokytojais Laima Dekiene ir Stanislav Chveduk, dalyvavo viename iš festivalio renginių.
    Gegužės 10-ąją atvykome į Kaišiadoris žiūrėti filmo „Sunė–vyriausiasis pabrolys“, 2019 metų švedų komedijos. Kino juosta rodyta Tarptautinio Berlyno kino festivalio vaikų ir jaunimo filmų konkurse. Pradžioje trumpas įvadas, o po to beveik dvi valandos gero laiko, praleisto gerame kine!
    Po filmo peržiūros kilo daug klausimų, pamąstymų. Mokiniai aptarė filmo pagrindinę mintį, temą, pagrindinius veikėjus, jų charakterius, diskutavo apie herojų tarpusavio santykius, patikusius ir mažiau patikusius dalykus. Pakerėjo matyti gražūs Švedijos gamtos vaizdai. Ekrane galima buvo išvysti mokyklą, mokinius, mokytojus, nuotykius. Įdomiai ir smagiai praleidome laiką! Grįžome pasisėmę žinių, įspūdžių, pabuvę kitoje mokymosi aplinkoje.
    Paūgėjome ir supratome, kad kinas tikrai augina! Dėkojame Kaišiadorių jaunimo centrui „Mazgas“ už pakvietimą.
Mokytojas Stanislav Chveduk
 
 
 
    Šeima - tai meilė, džiaugsmas, pagalba, užuovėja, bendrystė, apkabinimai ir kalbėjimasis. Tą įvardijo vaikai Šeimų dieną mokydamiesi integruotai, kur ne tik diskutavome, kas yra šeima, bet ir mokėmės žodžius, reiškiančius giminystę, skaičiavome šeimų amžių, išgirdome romantiškų pažinčių istorijų, sudarėme vaikų, tėvų ir senelių vardų diagramas, dirbome su žemėlapiais žymėdami kilmės vietas, surašėme šeimų medžius, šokom, sportavom, piknikavom, piešėm, kirpom, reflektavom....
    Graži mūsų šeimynėlė!
Mokytoja L. Dekienė

 
 
 
    Gegužės 9 dieną mokykloje, paminėdami Europos dieną, 8–10 klasių mokiniai dalyvavo paskaitoje apie Europos Sąjungą ir jaunimo galimybės joje. Mokiniams paskaitą vedė Jaunimo Europos Komandos narys Vilius Kasatkinas. Jis praplėtė mokinių žinias apie Jaunimo Europos komandą ir jos veiklą, Europos Sąjungos šalių ekonomiką, ką jaunimas gali veikti Europos Sąjungoje su įvairiomis organizacijomis ir kitus įvairius privalumus būnant jaunu žmogumi Europoje. Paskaitos pabaigoje „Kahoot“ platformoje mokiniai sužaidė viktoriną, kuri tai pat praplėtė žinias. Po paskaitos apie jaunimo galimybes ES mokyklos mokinių tarybos nariai produktyviai praleido laiką su Lietuvos moksleivių sąjungos Kaišiadorių padalinio pirmininke Kotryna Jašauskaite. MT nariai plačiau susipažino su Lietuvos moksleivių sąjunga ir jos veikla, taip pat MT narės išbandė save darbe grupėse/komitetuose, šis įgūdis padės ir toliau aktyviai dalyvauti mokinių tarybos veikloje ir dirbti mokinių ir mokyklos labui.
    Dar kartą dėkojame JEK nariui Viliui Kasatkinui ir LMS Kaišiadorių padalinio pirmininkei Kotrynai Jašauskaitei už produktyviai praleistą popietę.
 
Mokinių tarybos pirmininkė Vesta Malinauskaitė
 
 
 
    Gegužės 5 dieną Žaslių pagrindinės mokyklos PUG ir 1–4 klasių mokiniams vyko integruoto ugdymo diena „Nuo scenarijaus iki teatro spektaklio“. Aktorė bei rašytoja Kristina Savickytė pristatė kartu su sūnumi kurtą knygą „Kaip Tilis džiaugsmo ieškojo“, atsakė į vaikų užduotus klausimus.
    Po pertraukėlės vyko susitikimas su knygos „Skruzdėliukas Nežiniukas“ autore Rasa Dmuchovskiene ir dailininku. Rašytoja papasakojo, kodėl nutrūkusi driežo uodega dar juda, kaip vikšras pavirsta gražuoliu drugeliu. Įdomu, kiek dantų turi sraigė? Kaip kurmiai konservuoja maistą? Kaip skruzdėlės gesina gaisrą? Tereikia perskaityti knygeles apie Skruzdėliuką Nežiniuką - ir viską sužinosite! Vaikai kartu su dailininku piešė skruzdėliuką, stebėjo sraiges. Linksmiausia buvo patiems tapti aktoriais ir atlikti paskirtus vaidmenis.
    Kūrybingą ir kupiną įspūdžių dieną užbaigėme kelione mokykliniais autobusais į Kaišiadorių KC. Čia vaikai žiūrėjo šešėlių teatro spektaklį „Mikė Pūkuotukas ir kiti“. Vaikai linksmai dalinosi dienos įspūdžiais bei atradimais.
 
Mokytoja A. Mikulienė
 
 
 
 
PAMOKŲ LAIKAS
 
1. 8:00–8:45 val.
2. 8:55–9:40 val.
3. 9:50–10:35 val.
4. 11:05–11:50 val.
5. 12:10–12:55 val.
6. 13:05–13:50 val.
7. 14:00–14:45 val.
 
tamo

smism

aikos

nsa
 olw log

 

 


NAUDINGA INFORMACIJA 
Žaslių pagrindinę mokyklą kuruojančio policijos pareigūno kontaktai:
Kaišiadorių rajono policijos komisariato Veiklos skyriaus vyriausiasis tyrėjas Egidijus Ulanavičius,
tel. nr. (8 346) 67 826, mob. 8 670 30 116, 
el. paštas egidijus.ulanavicius@policija.lt.
 
 
  
 
 

Dabar naršo

Dabar svetainėje vienas svečias ir narių nėra