Ugdymas karjerai

 

Ugdymas karjerai integravimas į mokomuosius dalykus

 

Darželiai ir mokyklos

 

Įvertinti paslaugos teikimo kokybę galite paskambinę mokyklos telefonu (8 346) 44 328,
parašę mokyklos el. paštu Šis el.pašto adresas yra apsaugotas nuo šiukšlių. Jums reikia įgalinti JavaScript, kad peržiūrėti jį. arba mokyklos „Facebook“ paskyroje.

 

    Paskutinis rugsėjo pirmadienis 6–10 klasių mokiniams buvo netradicinis. Mokiniai dalyvavo projekto „Kokybiškų karjeros paslaugų teikimas realioje ir virtualioje aplinkoje“ veiklose kartu su karjeros konsultante Jovita. Šį kartą mokiniai gilinosi į savo vertybes, aiškinosi savo profesinį kryptingumą ir galimybes dirbti komandoje.

    Profesinė karjera – tai visą gyvenimą trunkantis procesas ir jo sėkmė priklausys nuo to, su kokiomis profesinėmis vertybėmis, žiniomis ir mokėjimais nepasiklysti šiandieniniame profesijų pasaulyje, mokiniai išeis į gyvenimą. Tuo tikslu mokiniai grupėse žaidė žaidimą „Profesijų labirintas“, gilinosi į savo pomėgius, polinkius ir galimybes.

    Kiekvienas karjeros pažinimo žingsnis daro mokinius labiau pasitikinčius savo jėgomis, renkantis gyvenimo kelią, plečia akiratį ir moko nepasiduoti, ištikus gyvenimo sunkumams. Palaikykime mokinius, siekiant savo svajonių.

Informaciją pateikė psichologė Daiva Pašvenskaitė
2022-09-26

  

    Š.m. birželio 13 d. 6, 8–10 klasių mokiniai dalyvavo projekto „Kokybiškų karjeros paslaugų teikimas realioje ir virtualioje aplinkoje“ veiklose, vykdomose karjeros konsultantės Jovitos Stanevičiūtės. Šią dieną mokiniai dalyvavo protų mūšyje „Ar aš pažįstu profesijas“. Jie spėjo, kokias profesijas gali pasirinkti, pasitikrino savo žinių bagažą apie profesijų pasaulį. Protų mūšiai vyko pagal amžiaus grupes, atskirose klasėse. Užduotyse buvo įtraukta ir nežinomų, ateities profesijų. Mokiniai aktyviai įsijungė į veiklas, taip skatinami jau galvoti, rinktis, domėtis, kuo norėtų būti, ką studijuoti baigus mokyklą.

Informaciją pateikė D. Pašvenskaitė
2022-06-13

 

 

    Š.m. birželio 6 d. 9–10 klasių mokiniai virtualiai susitiko su Kauno Karaliaus Mindaugo profesinio mokymo centro karjeros koordinatore Judita.

    Kaip pasakojo Judita, mokykloje galima studijuoti trijų krypčių specialybes: grožio, verslo, sveikatos ir socialinių paslaugų. Mokykloje mokosi per tris tūkstančius mokinių, kurių dalis studijuoja pirmąją specialybę, kiti yra siekiantys antros ar trečios kvalifikacijos. Praktinių įgūdžių įgyti ateina ir baigusieji universitetą ar kolegiją. Mokyklos absolventai yra pripažinti floristai, modeliuotojai, medikai, jojikai kt. Mokyklos mokymo bazė yra viena iš pirmaujančių Pabaltijuje. Mokymas yra gana intensyvus ir nelengvas. Mokiniai priimami į atskiras specialybes, baigę 10 ar 12 klasių. Mokykloje ruošiami šių specialybių darbuotojai: Kosmetikas (Kaune ir Palangoje), Vizažistas (Kaune ir Palangoje), Grimuotojas, Kirpėjas, Floristas, Dekoruotojas, Siuvėjas, Sukirpėjas-konstruktorius, Odos dirbinių gamintojas, Dirbinių (tekstilės, odos) gamintojas, Masažuotojas (Kaune ir Palangoje), Paramedikas (Kaune ir Palangoje), Slaugytojo padėjėjas, Auklė, Socialinio darbuotojo padėjėjas (Kaune ir Palangoje), Ikimokyklinio ugdymo pedagogo padėjėjas, Sporto organizacijos veiklos administratorius, Apsaugos vadovas, Apsaugos darbuotojas, Gyvūnų prižiūrėtojas (Kaune ir Palangoje), Žirgininkystės darbuotojas, Biuro administratorius, Draudimo konsultantas, Dekoratyvinio želdinimo ir aplinkos tvarkymo verslo darbuotojas, Renginių techninio aptarnavimo darbuotojas, Renginių ir poilsio paslaugų organizatorius (Kaune ir Palangoje), Svečių aptarnavimo darbuotojas.

    Daugiau galima pasiskaityti: www.kaupa.lt/stojantiems

    Laikas, praleistas su Karaliaus Mindaugo profesinio mokymo centro atstove, buvo naudingas tiek mūsų mokyklos dešimtokams, ketinančioms šiemet studijuoti profesijas, tiek 9 klasės mokiniams, dar svarstantiems kuo būti.

Informaciją pateikė D. Pašvenskaitė
2022-06-07

 

 

 

    Kovo mėnesį mokykla pasirašė sutartį su Lietuvos mokinių neformaliojo švietimo centru, tapdama projekto „Kokybiškų karjeros paslaugų teikimas realioje ir virtualioje aplinkoje“ dalyve.

    Šio projekto rėmuose balandžio 4 dieną mokykloje svečiavosi Jonavos užimtumo tarnybos specialistė, projekto karjeros konsultantė Jovita Stanevičiūtė.

    Karjeros konsultantei padedant, 7–10 klasių mokiniai buvo skatinami priimti profesinį apsisprendimą. 7–8 klasių mokiniai gilinosi į savo vertybes, interesus, žaidė profesijų žaidimus, žiūrėjo filmukus apie profesinio pasirinkimo galimybes. 8–9 klasių mokiniai supažindinti su darbo rinka, jaunimo savanoryste ir testais profesiniams interesams, pasirinkimo ir galimybių dermei nustatyti.

    Sėkmingai startavęs projektas savo veiklas tęs ir kitais metais, stengiantis užauginti kartą, kuri rinktųsi savo studijas ir darbą gerai susipažinusi su profesijų pasauliu, darbo rinka, mokanti kritiškai įvertinti savo galimybes ir aktyviai ieškanti, bei siekianti savo svajonių.

Informaciją pateikė psichologė Daiva Pašvenskaitė

 

3911 00

 

   

Sakoma – „laimingi žmonės laiko neskaičiuoja“ – taip galima apibūdinti tris pažintinio vizito dienas 2019 m. rugsėjo 30 d. – spalio 2 d. Danijoje, Odensės mieste (Odense), kur vyko „Erasmus+“ Tarptautinės bendradarbiavimo veiklos pažintinis vizitas „The role of guidance and counselling in planning further education, training and career for pupils in secondary and upper secondary education“, kuriame dalyvavo ir trys dalyvės iš Lietuvos: Klaipėdos „Varpo“ gimnazijos psichologė Jovita Šimkūnaitė, Kauno ,,Santaros“ gimnazijos direktoriaus pavaduotoja ugdymui Deimantė Karaliūtė ir Kaišiadorių r. Žaslių pagrindinės mokyklos psichologė Daiva Pašvenskaitė. Pažintinį vizitą organizavo Danijos mokslo ir aukštojo mokslo agentūra (angl. Danish Agency for Science and Higher Education). Seminaro metu pagrindinis dėmesys buvo skiriamas ugdymo karjerai temai dirbant su 13-16 m. amžiaus jaunimu.

    Vizito veiklos programa buvo ypač intensyvi. Daug vertingos informacijos gavome apsilankę Danijos mokyklose – pagrindinėje ir tarptautinėje. Karjeros ugdymo jaunimo centro konsultantai supažindino su savo šalies jaunimo profesinio orientavimo aktualijomis. Buvo pristatomi įvairių projektų rezultatai. Taip pat sužinojome apie Danijos švietimo sistemą, kurioje ypač didelis dėmesys skiriamas mokinio individualybei atsiskleisti, išsiaiškinti polinkius ir interesus. Mokslas Danijoje privalomas nuo 6 metų ir trunka 10 metų. Visose mokyklose ugdymas organizuojamas taip, kad mokiniai galėtų siekti savo tikslų, derinamos žinios ir praktika paremtas mokymasis. Mokiniai nuolat yra vertinami, mokytojai rengia individualius planus mokiniams, kurie kaskart atnaujinami. Daugumos dalykų nacionaliniai testai organizuojami internetu 2 ir 8 klasėse. Mokyklos baigimo egzaminai yra laikomi 9 klasėje. Dauguma mokinių, baigdami 9 klasę, atlieka projektinį darbą.

    Karjeros ugdymas yra labai svarbi Danijos švietimo sistemos dalis. Mokiniai ruošiami priimti svarbius pirmuosius švietimo ir profesinius sprendimus. Karjeros mokymo dalykas yra privalomas visose mokyklose ir už šio dalyko organizavimą atsakingos mokyklos ir Karjeros ugdymo jaunimo centrai. Šių centrų paskirtis padėti mokiniams pereiti iš vienos pakopos į kitą, supažindinti su įvairiomis galimybėmis tiek akademinėje, tiek profesinėje srityse. Lankantis keliose Danijos mokyklose, buvo įdomu tai, kad mokiniai jau nuo 7 klasės renkasi vietines įmones, kur galėtų susipažinti su tam tikromis specialybėmis, rengia projektus ir reflektuoja klasėse. Tai, anot mokinių, padeda iš arčiau pažinti darbo vietą, būti tikram priimant sprendimą po 9 klasės: ar tęsti vidurinio ugdymo programą ir siekti aukštų pasiekimų moksle, ar pasukti profesinio mokymo link... Dėmesys profesinio ir akademinio mokymosi integracijai Danijoje akivaizdus.

    Projekte dalyvavo 17 skirtingų Europos šalių atstovai, kurie atsakingi už profesinį orientavimą. 37 dalyviai iš Airijos, Austrijos, Čekijos, Estijos, Graikijos, Kroatijos, Latvijos, Lietuvos, Lenkijos, Norvegijos,  Olandijos, Portugalijos, Slovakijos, Ispanijos, Švedijos, Suomijos, Vokietijos aktyviai įsitraukė į diskusijas ir dalinosi savo šalių bei mokyklų, profesinio konsultavimo ir orientavimo organizacijų patirtimi, praktiniais pavyzdžiais. Visi sutarė, kad svarbu auginti asmenybę, kuri lengvai prisitaikytų darbo rinkoje ir kurtų pridėtinę vertę savo šaliai.

    Tikimės, kad patirti įspūdžiai ilgai neišblės, skatindami aktyvinti profesinio orientavimo veiklą, o užmegzti kontaktai leis toliau semtis patirties iš užsienio šalių gerosios praktikos.

Daiva Pašvenskaitė

 

 
PAMOKŲ LAIKAS
 
1. 8:00–8:45 val.
2. 8:55–9:40 val.
3. 9:50–10:35 val.
4. 11:05–11:50 val.
5. 12:10–12:55 val.
6. 13:05–13:50 val.
7. 14:00–14:45 val.
 
tamo

smism

aikos

nsa
 olw log

 

 


NAUDINGA INFORMACIJA 
Žaslių pagrindinę mokyklą kuruojančio policijos pareigūno kontaktai:
Kaišiadorių rajono policijos komisariato Veiklos skyriaus vyriausiasis tyrėjas Egidijus Ulanavičius,
tel. nr. (8 346) 67 826, mob. 8 670 30 116, 
el. paštas egidijus.ulanavicius@policija.lt.
 
 
  
 
 

Dabar naršo

Dabar svetainėje 136 svečiai ir narių nėra