Ugdymas karjerai

 

Ugdymas karjerai integravimas į mokomuosius dalykus

 

Darželiai ir mokyklos

 

Įvertinti paslaugos teikimo kokybę galite paskambinę mokyklos telefonu (8 346) 44 328,
parašę mokyklos el. paštu Šis el.pašto adresas yra apsaugotas nuo šiukšlių. Jums reikia įgalinti JavaScript, kad peržiūrėti jį. arba mokyklos „Facebook“ paskyroje.

 

    Saulėtą birželio 4 dieną mūsų mokykloje vyko aktyvi ir įdomi pažintis su trimis profesijomis. Pas mus svečiavosi ir savo darbo specifiką pristatė odos dirbinių specialistė Andromeda Ostašenkovienė, Kaišiadorių visuomenės sveikatos biuro specialistai Ieva Kalvinskaitė ir Arvydas Raskilas bei Lietuvos kariuomenės karo prievolės tarnybos pareigūnai. Pirmoje dienos programos dalyje vyko visų trijų profesijų teorinės paskaitos, kurių metu mokiniai gavo naujų žinių. Antroji dalis – praktinė. Viena mokinių grupė bendravo su kariškiais, galėjo paliesti ginklus ir kitus kareiviškus daiktus, žiūrėjo filmukus apie karių gyvenimą, svečiai atsakė į mokiniams rūpimus klausimus. Antroji grupė dalyvavo praktiniame šiaurietiško ėjimo užsiėmime. VSB specialistas Arvydas metodiškai išdėstė, kaip reikia pasiruošti ėjimo lazdas pagal savo ūgį, pamokė mankštos pratimų, mokiniai išbandė šiaurietišką ėjimą praktiškai sukdami ratus aplink stadioną. Trečioji grupė – kūrybinė. Tai darbeliai iš odos – knygų skirtukai, padėkliukai, o įdomiausia buvo pasigaminti sau originalią apyrankę. Artėja į pabaigą dar vieni mokslo metai, baigusieji pagrindinę mokyklą renkasi tolimesnį kelią – galbūt kai kurie iš dešimtokų jau pasirinks profesinį kelią, todėl ši Profesijų diena, susitikimai su tam tikrų profesijų atstovais gali padėti apsispręsti, kokiu keliu keliauti toliau, o jaunesnių klasių mokiniai kaupia patyrimus ateičiai. Dėkojame mūsų svečiams už naujas žinias ir patyrimus, kuriais pasidalino šiandien su mumis.

Mokytoja Jūratė Lakštauskienė

 

    Labai dažnai dar mokyklos nelankantis vaikas žino kuo jis nori būti užaugęs. Dažniausiai vardijamos vairuotojo, ūkininko, mediko, kirpėjos profesijos. O kokių profesijų dar yra? Tad jau kelinti metai iš eilės Kaišiadorių r. Žaslių pagrindinės mokyklos PUG ugdytiniams ir 1-4 klasių mokiniams yra organizuojama Karjeros diena. Į ją kviečiami tėveliai, rajone žinomi žmonės, kad papasakotų apie savo profesijas, kokių savybių reikia norint dirbti vieną ar kitą darbą. Birželio 3 d. Karjeros dienos renginiai prasidėjo susipažinimu su ateities profesijomis - ką dirbs alternatyviosios energijos konsultantas, atminties chirurgė, asmeninio našumo specialistas? Ar tai bus paklausios specialybės, kokių gebėjimų ir įgūdžių reikės? Po pasvarstymų į mokyklos aktų salę įžengė griežta uniforma apsirengusi Probacijos tarnybos pareigūnė E. Deveikytė - Dovydo mama. Ji pravedė užsiėmimą „Vidaus reikalų tarnybos pareigūnas“. Mokiniai buvo supažindinti su pareigūno profesija, darbo ypatumais, savybėmis, kurių reikia, norint tapti pareigūnu. Antrą užsiėmimą pravedė Mato mama- R. Ostromeckienė. Ši mama - tikras „žmogus-orkestras“. Ji ir piešia, ir aplinką moka gražiai prižiūrėti, šiuo metu mokosi kvėpavimo technikų ir dar laukia veidotyros studijos. R. Ostromeckienės užsiėmimo metu vaikai sužinojo kokių asmeninių savybių reikia ateities profesijai. Na, o trečią užsiėmimą pravedė ir apie savo kelią į verslą papasakojo žinomas verslininkas A. Radvila. Karjeros diena baigėsi kryžiažodžio apie profesijas sprendimu ir dienos refleksija.

Informaciją pateikė mokytoja O. Juzukonienė.    Kovo 22 d. antra pamoka 9 - 10 klasių mokiniams vyko mokyklos aktų salėje. Tai netradicinė ekonomikos ir verslumo pamoka „Verslas. Verslo įmonės rajone“. Pamoką vedė Kaišiadorių turizmo ir verslo informacijos centro direktorė Giedrė Streikauskaitė. Šios pamokos metu mokiniai stebėdami skaidres ir klausydamiesi Turizmo ir verslo centro direktorės paskaitos bei atsakydami žodžiu ir raštu į lektorės pateiktus klausimus apie verslą, vyraujančias verslo sritis, apie lankytinas vietas Kaišiadorių rajone sužinojo, kokios verslo įmonės veikia mūsų rajone, kur jos yra įsikūrusios, kiek darbuotojų dirba, kiek kasmet įsteigiama naujų įmonių.Už pateiktas žinias mokiniai buvo apdovanoti mūsų mokyklos bei Turizmo ir verslo centro prizais. Šiuo metu mūsų rajone yra 470 veikiančių verslo įmonių, iš kurių dvi didelės: UAB „Kaišiadorių paukštynas“ ir UAB „Nematekas“, 50 iš jų yra medienos perdirbimo įmonės. Mokiniai sužinojo apie Turizmo ir verslo centro veiklą teikiant nemokamas konsultacijas, steigiant, įteisinant, remiant verslą. Sužinojo apie savivaldybės negrąžinamą finansinę paramą, teikiamą smulkiajam verslui. Tad norint pradėti verslą, reikia apsilankyti Kaišiadorių turizmo ir verslo informacijos centre. Informaciją pateikė mokytoja Virginija Juzukonienė

 

    Kokį gyvenimo kelią rinktis po mokyklos baigimo? Kada tai pradėti daryti? Kokia profesija man gali tikti? Į šiuos ir kitus klausimus 5-10 klasių mokiniai bandė atsakyti kovo 21 dieną Profesijų dienai skirtuose susitikimuose ir pažintinėse veiklose.
    Kaišiadorių Jaunimo darbo centro vyriausiosji specialistė Gintarė Jančiūtė-Laurušonė pateikė Ugdymo karjerai arba gyvenimo kelio paieškos schemą, rekomendavo šaltinius, būdus, žaidimus, kaip tai daryti, pademonstravo Karjeros rinkimosi žingsnių filmukus.
    Turizmo vadybininko - gido profesiją patraukliai, informatyviai  pristatė Kaišiadorių turizmo ir verslo centro turizmo vadybininkas Aurelijus Balčiūnas. Mokiniai, ketinantys rinktis gido profesiją, turėjo puikią galimybę atsakyti į klausimą, ar tai tikrai jų pasirinkimas. Nežinantys kuo būti, galėjo pasidomėti tikrai patraukliu vaidmeniu gyvenime.
    Policininko darbą pristatė Kaišiadorių policijos komisariato bendruomenės pareigūnė Neringa Purlytė - Alionienė. Ji žaismingai pristatė šią rimtą profesiją. Parodė reklaminių pamokančių filmukų, kvietė mokinius atsakyti į klausimus, spręsti įvairias situacijas, mokiniai buvo apdovanoti atšvaitais ir kitomis dovanėlėmis.
    Po pristatymų mokiniai su  renginio iniciatorės mokytojos J.Lakštauskienės paskirtomis užduotimis, sugužėjo į klases ruošti  savo mėgstamiausių profesijų pristatymus, reitinguoti profesijas pagal patrauklumą.
    Diena mokiniams buvo prasminga ir įdomi.
Mokyklos psichologė Daiva Pašvenskaitė
2018-03-23
 
    Jau antri metai mokykloje padidintas dėmesys skiriamas patyčių prevencijai. Ypač prie to prisideda dalyvavimas Olweus patyčių prevencijos programoje. Tačiau nemažai dėmesio šiemet tam skiria ir „Kam to reikia“ projektas. Jau ketvirtą savaitę iš eilės yra transliuojama tiesioginio eterio pamoka „Patyčioms NeLike“, kurią veda AB „Omnitel“ atstovas Rimvydas Jurkuvėnas. Jis savo asmeniniu ir kitų žmonių pavyzdžiais stengiasi pagrįsti galimybę išvengti patyčių arba bent jau sušvelninti jų poveikį.
    Šeštokai taip pat stebėjo šią pamoką ir kartu su kitomis Lietuvos mokyklomis galėjo pakartoti Olweus programos patyčių prevencijos taisykles, išgirsti, kokie paprasti ir patikrinti metodai gali užkirsti kelią blogai draugų savijautai ir dėl to kilusiam nenorui gyventi. Šeštokai teigė, kad jie moka išvengti patyčių, žino, kaip jas sustabdyti ir kur kreiptis, kai reikia pagalbos. Savo patirtimi ir žiniomis ketina dalintis su kitais.
Informaciją pateikė psichologė Daiva Pašvenskaitė
2016-10-20
36 34 01
 
 
 
PAMOKŲ LAIKAS
 
1. 8:00–8:45 val.
2. 8:55–9:40 val.
3. 9:50–10:35 val.
4. 11:05–11:50 val.
5. 12:10–12:55 val.
6. 13:05–13:50 val.
7. 14:00–14:45 val.
 
tamo

smism

aikos

nsa
 olw log

 

 


NAUDINGA INFORMACIJA 
Žaslių pagrindinę mokyklą kuruojančio policijos pareigūno kontaktai:
Kaišiadorių rajono policijos komisariato Veiklos skyriaus vyriausiasis tyrėjas Egidijus Ulanavičius,
tel. nr. (8 346) 67 826, mob. 8 670 30 116, 
el. paštas egidijus.ulanavicius@policija.lt.
 
 
  
 
 

Dabar naršo

Dabar svetainėje vienas svečias ir narių nėra